0

Oferowane usługi i zabiegi ginekologiczne

joanna-teler

…po prostu dla kobiet.

W gabinecie Joanny Teler kobiety mogą liczyć na indywidualne podejście i zainteresowanie pacjentką. Wspieramy kobiety w zakresie leczenia i diagnostyki niepłodności. Oferujemy specjalistyczne badania prenatalne płodu, w tym USG 3D, położnicze, badania genetyczne i więcej.

Jest to miejsce, jako jedne z nielicznych, gdzie wprowadziliśmy pełne wsparcie kobiet z cukrzycą ciążową. Oferujemy szkolenie w zakresie diety dla kobiet ciężarnych.

Dla wszystkich kobiet oferujemy wsparcie konsultacyjne, ale także w zakresie antykoncepcji.

Prócz standardowych wizyt ginekologicznych, położniczych,czy badania USG, zapraszamy również na zabiegi i badania:

Cytologia jest równie istotna jak badanie ginekologiczne. Pozwala na wykrycie 90% przypadków raka szyjki macicy, ok. 50% raka trzonu macicy oraz 10% przypadków raka jajnika.
Zaleca się jej wykonywanie co 3 lata (jeśli ostatni wynik był prawidłowy).
Cytologię powinna wykonywać każda kobieta w wieku

 • co najmniej 25 lat,
 • poniżej 25 roku życia, jeśli jest aktywna seksualnie co najmniej 3 lata.

Cytologia jest także badaniem profilaktycznym, co oznacza, że regularne jej wykonywanie może uratować Twoje zdrowie lub życie. Poprawna i szybka diagnostyka zwiększa Twoje szanse w walce z potencjalną chorobą.

USGBadanie USG to najlepszy sposób oceny stanu dziecka w brzuchu mamy. Dzięki takiemu badaniu, lekarz nie tylko jest w stanie określić wiek, wagę i płeć, ale także zdiagnozować szereg parametrów związanych z prawidłowym lub nieprawidłowym rozwojem płodu.

Dzięki USG 3D możliwe jest zdiagnozowanie już we wczesnym stadium prenatalny ewentualnych nieprawidłowości, dzięki czemu możliwe jest szybkie przeciwdziałanie oraz zabiegi profilaktyczne. Niekiedy ego typu badanie staje się podstawą do podjęcia konkretnego leczenia, które ratuje zdrowie lub życie małegod dziecka.

USG 3D prócz funkcji medycznej wspiera również więź pomiędzy przyszłymi rodzicami, a jeszcze nienarodzonym dzieckiem. Obraz trójwymiarowy pozwala zobaczyć rodzicom ich pociechę zanim jeszcze dojdzie do rozwiązania ciąży.

nifty_logo_onlyNIFTY™ jest najbardziej wiarygodnym, najczęściej wykonywanym na świecie nieinwazyjnym, genetycznym testem prenatalnym – do kwietnia 2016 roku wykonano ponad 1 000 000 badań. Test  NIFTY™ jest w całości wykonywany w Polsce, w laboratorium firmy Genomed. Oprogramowanie wykorzystywane przy analizie wyników posiada europejski certyfikat EC Certificate – Full Quality Assurance. Badanie umożliwia wykrycie 18 różnych zespołów wad wrodzonych.

Nifty™ :

To nieinwazyjny, genetyczny test prenatalny nowej generacji, który określa ryzyko trisomii chromosomów 21, 18 i 13 płodu (zespół Downa, Edwardsa i Patau), aneuploidii chromosomów płci oraz kilkunastu zespołów wad wrodzonych, spowodowanych innymi nieprawidłowościami chromosomowymi.
Trisomie chromosomów 21, 18, i 13 są najczęściej występującymi zespołami wad wrodzonych, wywołanymi przez obecność dodatkowych kopii tych chromosomu. Średnio 1 na 800 dzieci rodzi się z zespołem Downa (trisomia 21), 1 na 6 000 dzieci rodzi się z zespołem Edwardsa (trisomia 18) oraz 1 na 10 000 dzieci rodzi się z zespołem Patau (trisomia 13).
Do przeprowadzenia badania potrzebna jest tylko mała próbka krwi przyszłej mamy,  której osocze zawiera materiał genetyczny dziecka (tzw. pozakomórkowy, płodowy DNA, cffDNA). Wykrywalność badania przewyższa 99,5%. Dzięki niemu wiele przyszłych mam może uniknąć badań inwazyjnych (w tym amniopunkcji), których tak bardzo się obawiają.  Test można wykonać pomiędzy 10 a 24  tygodniem ciąży.

Kto jest adresatem testu NIFTY?

 • Kobiety, w wieku powyżej 35 roku życia, które nie chcą zdecydować się na inwazyjne badania prenatalne.
 • Kobiety, które chcą przeprowadzić nieinwazyjny test w kierunku trisomi 21, 18  i 13 płodu.
 • Kobiety, których wyniki badań biochemicznych i ultrasonograficznych w pierwszym i drugim trymestrze ciąży sugerują duże ryzyko aneuploidii chromosomowych.
 • Kobiety, które mają przeciwwskazania do inwazyjnych badań prenatalnych, takie jak łożysko przodujące, wysokie ryzyko poronienia, zakażenie HBV, HIV, itd.
 • Kobiety, które poddały się zabiegowi zapłodnienia In Vitro.

To popularna i skuteczna metoda antykoncepcji. Spiralę wkłada i wyjmuje lekarz podczas menstruacji. Jest zakładana raz na kilka lat. Samo założenie wkładki jest zabiegiem prawie bezbolesnym. Metoda ta jest w szczególności polecana kobietom, które już urodziły dzieci i w najbliższym czasie nie planują kolejnych ciąż. To także wsparcie dla tych kobiet, które mają przeciwskazania wobec rozwiązań doustnych.
Spirala powoduje:

 • zmianę konsystencji śluzu, co spowalnia rych nasienia oraz mozliwości przemieszczania się jaja;
 • wywołuje niewielki stan zapalny, który utrudnia zagnieżdżenie się zarodka po zapłodnieniu jaja;
 • działa plemnikobójczo.

Zabieg przeznaczony dla kobiet w ciąży. Umożliwia monitorowanie akcji serca płodu wraz z jednoczasowym zapisem czynności skurczowej mięśnia macicy. Badanie to przeprowadzane jest w ramach intensywnej opieki przedporodowej. Pozwala wcześnie wykryć sytuacje zagrożenia życia płodu.

W skład kardiotokografii wchodzi:

 • tokografia – rejestracja czynności skurczowej macicy, która może odbywać się poprzez czujnik zewnętrzny umieszczony na brzuchu ciężarnej lub poprzez rejestrację zmiany ciśnienia wewnątrz jamy macicy, mierzonego przy pomocy cewnika;
 • kardiografia – ciągła rejestracja akcji serca płodu przy pomocy elektrokardiografu lub ultrasonograficznej sondy określające czynność skurczowo-rozkurczową serca przy wykorzystaniu efektu Dopplera.